Kilka słów na temat Bałtyckiej Bazy Masowej

Bałtycka Baza Masowa to spółka powołana w 1997 przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Zakłady Azotowe 'PUŁAWY' S.A. do obsługi eksportu polskich produktów chemicznych, a w szczególności nawozów sztucznych. W latach 1997-1999 w ramach działalności spółki wybudowane zostały dwa terminale przeładunkowo-składowe, jeden do obsługi ładunków masowych płynnych, drugi do obsługi ładunków masowych sypkich luzem.

Terminale Bałtyckiej Bazy Masowej usytuowane są w najstarszej części Portu Gdynia, w rejonie Basenu III, przy Nabrzeżu Szwedzkim oraz Nabrzeżu Inżyniera Wendy. Dogodna lokalizacja w pobliżu wejścia głównego do portu oraz parametry eksploatacyjne nabrzeży sprawiają, że stanowiska statkowe Bałtyckiej Bazy Masowej są atrakcyjne i wygodne dla klientów.

W 1999 roku uzyskano pozwolenie na użytkowanie oraz rozpoczęto eksploatację nowo wybudowanych terminali. W chwili obecnej Bałtycka Baza Masowa prowadzi spedycję towarów kierowanych do obsługi w terminalach BBM i świadczy szeroki wachlarz usług przeładunkowo-składowych takich jak:

  • obsługa eksportu / importu masowych ładunków sypkich luzem i/lub w opakowaniach zjednostkowanych typu Big Bag,
  • składowanie masowych ładunków sypkich luzem i w opakowaniach zjednostkowanych typu BigBag,
  • prowadzenie magazynu czasowego składowania,
  • konfekcjonowanie masowych ładunków sypkich,
  • obsługa eksportu / importu masowych ładunków płynnych,
  • składowanie masowych ładunków płynnych neutralnych

O firmie Efektywność i wydajność

Nowoczesne wyposażenie oraz zautomatyzowany proces sterowania i kontroli ciągów przeładunkowych pozwala na efektywną organizację pracy oraz wydajną realizację zleconych usług. Wszystkie procesy technologiczne nadzorowane przez wykwalifikowaną załogę, wykonywane są w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Zaufali nam Z kim współpracujemy

poprzedni logotyp
następny logotyp

Szybki kontakt Zapraszamy do współpracy

Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o
ul. Węglowa 3
81-341 Gdynia

bbm(AT)bbm.gdynia.pl
58 621 55 33

Kontakty

Masz pytania? Napisz do nas